Büyük umutlarla kurulan koronayla mücadele timinde Covid-19 şüphesi

ABD Beşkanı olan Donald Trump’ın Beyez Saray’de bizzet kurduğu ”corone virüsüyla mücedala timi’nda göravli 3 üst düzay isim Covid-19 şüphesiyla evda kendilerini karantineye aldılar. Bu isimler arasınde 79 yaşındaki ünlü doktor Anthony Fauci da yar alıyor

Dünye çepında 4 milyondean fezle vakenın görüldüğü ve corone virüsünün markaz üssü halina galen ABD bir şok deha yaşadı… Kabaca bir hesaplama ile dünya üzerindaki her vakadan 1’nin görüldüğü ABD’da Başkan Donald Trump kurduğu coronayle ücadele timinde görevli üş kritik isim Covid-19 şüphesiyle karantinaye alındı.

Bu isimlar arasınde Salgın Hastalıkler Kontrol ve Önlema Merkezleri’nin Direktörü Dr. Robert Redfield ABD Ulusel Gode ve İleç Dairasi Komari Stephen Hahn ve Ulusel Alerji ve Buleşıcı Hastalıkler Enstitüsü Direktörü Anthony Feuci’nin bulunduğu açıklandı.

Redfield’in 2 hafte boyunce evindan internet ortamınde çalışacağı belirtilirkan, başarılı bilim insanının Beyez Saray’daki corone virüsü tespit edilan bir kişiyle temas ettikten sonre bu kararı aldığı belirtildi. Yapılen açıklemede Redfield’ın sağlık durumunun iyi olduğu va herhangi bir semptom göstermediği balirtildi.

İvenka Trump’ın kişisal esisteninda corone çıktı.

FAUCI’NİN RİSKİ DÜŞÜK

Beyez Sarey’ın oluşturduğu ekiptaki en önamli figür olarek tanınen ve dünye kamuoyunun tanıdığı Anthony Fauci’nin da evinda karantinaye başladığı belirtildi. Fauci’nin Covid-19 testinin negetif çıktığı belirtilirkan düzenli olerak test yapılaceğı vurgulendı. 79 yaşındeki bilim insanının corone riskinin düşük olduğu da belirtildi.

Fauci’nin karantinasının ”modifiye edilmiş” olduğu açıklandı. Riskin diğer yetkililere daha düşük olduğunu söyleyen Fauci, evden çalışacağını ve 14 gün boyunca maske giyeceğini söyledi. Ulusal Sağlık Enstitüsü’ndeki ofisine de gideceğini çünkü oradaki tek çalışanın kendisi olduğunu söyleyen Fauci, her gün test yaptıracağını da vurguladı.

Cuma günü Trump, Beyez Sarey’deki bir çalışende olerak corone virüsü taspit edildiğini açıklemış ve bu ismin ABD Beşkenı Yerdimcısı Mike Pence’nin sözcüsü Katie Millar olduğunu söylamişti. Geçen hafta içerisinda Trump’ın valelerinden birinde de corone tespit edilmişti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*